Omdat China Nu in een extra grote oplage werd uitgebracht, landde het blad wat later bij u in de brievenbus.
* In het hoofdredactioneel commentaar gaat Guido van Oss nogmaals in op de situatie in Hongkong
* Als gebruikelijk verzorgde de redactie de China Nuutjes met gevarieerde berichtgeving over China.
* Ook David Engelhard gaat in zijn column in op de onrust in Hongkong.
* De internationale gemeenschap is verdeeld over het beleid dat China voert in Xinjiang. Fred Sengers analyseert het politieke spel van de verschillende landen. Fred Sengers is overigens ook te lezen op zijn blog: blogaap.nl en hij levert een zeer actueel en spits commentaar via Twitter.
* Ed Sander trouwde in China met een Chinese bruid. Daarbij hoorde dus een uitvoerige fotoreportage. Ed legt uit hoe dat gaat en deelt zijn gemengde gevoelens hierover.
* Annelous Stiggelbout schrijft een artikel over het leven van Sanmao, de populairste reisboekenschrijfster van het Chinese taalgebied. Annelous vertaalde een boek van Sanmao: “Berichten uit de Sahara”.
* Guido van Oss interviewt Angelle Chang die kan vertellen over het leven van een fotomodel en gemeenteambtenaar, want zij is het beide.
* De familie Wang was rijk in het oude keizerrijk. Alex van Egmond beschrijft hun wederwaardigheden en laat in prachtige foto’s zien hoe zij leefden.
* Bij wijze van experiment kreeg het Haagse politiekorps vorig jaar ondersteuning van enkele geüniformeerde collega’s die zelf een Chinese achtergrond hebben en de Chinese taal machtig zijn. Rob van Niele bericht er over.
* Guido van Oss recenseert enkele documentaires die te zien waren op het IDFA.
* Rob van Niele recenseert ‘Chinese filosofie. Essays over een wondere wereld’ en ‘De bananengeneratie’.
* Voor de achterflap vertaalde Maaike de Wijs een gedicht van Li Shaojun