Op zaterdag 28 januari 2017 wordt volgens de Chinese jaartelling het “Jaar van de Haan” ingeluid. Het is inmiddels een vertrouwde traditie geworden dat de landelijke viering van het Chinees Nieuwjaar in het Atrium van het Stadhuis van Den Haag plaats vindt. Het komende jaar wordt echter heel bijzonder, met twee lustra! Het is de 15e keer dat deze viering in Den Haag wordt gehouden en bovendien viert een van de organisatoren, de Vereniging Nederland China (VNC), haar veertigjarig jubileum. Daarom wordt er flink uitgepakt en is de viering deze keer grootser van opzet dan ooit.
Naast de gebruikelijk ingrediënten zoals drakendansen, een lampionnenoptocht door Chinatown en optredens van speciaal uit China overgevlogen artiesten zullen dit jaar ook lichtgevende Chinese beelden het Spuiplein en het Atrium sieren.
Bovendien zullen er in het internationale perscentrum Nieuwspoort lezingen worden gehouden door onder meer Ruben Terlou, bekend van de VPRO-serie ,,Langs de oevers van de Yangtze”. Extra is ook een Chinese modeshow en demonstraties van de bewegingsleer Qigong. Qigong is een van oorsprong Chinese bewegingsleer gericht op het bevorderen van gezondheid en het geestelijk welzijn. De dag zal worden afgesloten met een speciaal Chinees vuurwerk op het Spuiplein.
De viering van het Chinees Nieuwjaar is de afgelopen vijftien jaar uitgegroeid tot een voor Den Haag belangrijk evenement waar tienduizenden mensen op af komen.
Van links naar rechts wethouder Karsten Klein namens de gemeente Den Haag, Sun Guoshun van de Chinese ambassade, Mevrouw Zhang de jaarvoorzitter van de Chinese nieuwjaarsviering en de nieuwe voorzitter van de Vereniging Nederland-China Henk Kool. (foto: vrij van rechten)
Het Chinees Nieuwjaar is in China het belangrijkste feest van het jaar. Het is een nationale vakantie periode en iedereen keert huiswaarts en viert met familie de komst van het nieuwe jaar. Honderden miljoenen mensen reizen dwars door het land en bezoeken familie, vrienden en/of kennissen. De media staan in het teken van het festival en de televisie zendt speciale programma’s met zang, dans, acrobatiek en cabaret uit.
Het volledige programma en achtergronden zullen dit jaar in een speciale editie van de China Times als bijlage in het Haagse huis-aan-huisblad de Posthoorn onder 260.000 huishoudens in Den Haag begin januari worden verspreid.
De Chinese Nieuwjaarsviering wordt georganiseerd door de Stichting Chinese Culturele Evenementen Nederland, de Vereniging Nederland-China en wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Den Haag en de Chinese ambassade.