Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Een avond met Jung Chang, auteur van de bestseller “Wilde Zwanen”

12 februari @ 20:00 - 22:00

“Wilde zwanen” van Jung Chang was in de jaren negentig een bestseller. Het was een boek dat een generatie definieerde – het verhaal van ‘drie dochters van China’: Jung, haar moeder en haar grootmoeder, en hun levens tijdens een eeuw van revolutie. Changs nieuwe boek “Vlieg, wilde zwanen” vertelt wat er daarna gebeurde. Deze avond spreekt Jung Chang hierover.

Meld je aan via https://www.spui25.nl/programma/een-avond-met-jung-chang-auteur-van-de-bestseller-wilde-zwanen

“Vlieg, wilde zwanen” is in veel opzichten Jungs liefdesbrief aan haar moeder. Met flashbacks naar de ervaringen van haar familie in communistisch China biedt Chang een verslag van haar onderzoek naar het genocidale regime van Mao Zedong, de vele verhalen die ze ontdekte en de politieke gevolgen van het publiceren van haar biografie. Tegen de achtergrond van de ontwikkeling van China, vanaf de relatieve vrijheden van de late jaren zeventig en het ongebreidelde kapitalisme van de jaren negentig tot het huidige autoritaire bewind van Xi Jinping, vertelt Changs nieuwste boek over het leven in een communistische dictatuur en de bedreiging die het moderne China vormt voor de internationale wereldorde.

Over de spreker

Jung Chang werd in 1952 geboren in China. In 1978 vertrok ze naar Engeland, en ze was de eerste persoon uit de Volksrepubliek China die aan een Engelse universiteit een doctorstitel behaalde. Haar debuut Wilde zwanen verscheen in 1991 en werd wereldwijd een bestseller. In China zijn haar boeken nog steeds verboden. Bij Meulenhoff Boekerij verschenen ook Mao, De keizerin en Dochters van China.