In Nederland ervaren bijna alle studenten stress (97%) en ruim de helft heeft ook last van prestatiedruk (54%) (Trimbos instituut). Het relaxte Nederland, met de gelukkigste jeugd ter wereld, lijkt verdwenen. In China weten we niet beter: gaokao, tiger moms, wolf dads, kippenbloed ouders: hoge ambities van ouders voor jongeren die deze voor hun familie waar moeten maken. Hoe gaan jongeren hiermee om? Zijn er verschillen, overeenkomsten, oplossingen? Kunnen we van elkaar leren en elkaar helpen misschien?
Dus, stress onder jongeren is een actueel probleem waarmee Nederland, China en nog vele andere landen mee worden geconfronteerd. De werkgroep Educatie van de VNC zal hieraan op 26 september a.s. een speciale bijeenkomst in samenwerking met de Tilburg University wijden om met studenten onderling te praten over deze vorm van stress en dieper in te gaan op de overeenkomsten en verschillen tussen Nederland en China maar ook om ideeën en suggesties in dit verband aan te dragen. Een sinoloog, psycholoog en pedagoog zullen het kader schetsen en de belangrijkste stressfactoren bespreken. Herkent u bovenstaand probleem of heeft u zelf ook suggesties of ideeën; kom in een ongedwongen sfeer erover meepraten!
De werkgroep Educatie van de VNC vlnr: Lianne Baaij, Gwendolyn Tates, en Monique Tjong
Aanmelden kan via deze link.
Er zullen nog een aantal additionele bijeenkomsten plaats vinden in andere steden. Schrijft u zich in voor onze nieuwsbrief als u VNC wil blijven volgen.